Chytím-li motýla, zahyne... Utrhnu-li květinu, uvadne... Tehdy pochopím, že přírody se smím dotýkat pouze srdcem!


TADY jsou odkazy na Facebook
Reklamy, prosby, vzkazy a podobně pište SEM!!! ;-)
Máte NÁVRH co sem přidat? Něco Vám tu chybí? Chcete nějaké další Kouzlo třeba o lásce, štěstí nebo penězích? Napište mi to SEM a já se Vám pokusím vyhovět! :-)) Každý den to kontroluju jesi tam něco není... :-))) ;-))
Klidně mi to taky můžete napsat na mail! ;-)


Vítej na mém blogu!
Doufám že se Vám můj blog bude líbit... ;-)
Je o mém Hobby - Magii! :-)

Červenec 2013

Sabaty a Esbaty: Samhain (31.10.)

31. července 2013 v 19:29 | Luwasa |  Sabaty a Esbaty
Samhain (či sovejn) 31.10.. Pokud je Beltaine dnem života, pak je Samhain dnem Smrti. Uctíváme Smrt, naše předky a příbuzné, kteří jsou na druhém břehu. Je to den, kdy je hranice mezi světem živých a mrtvých nejtenčí. Zemřelí přicházejí mezi nás, aby nás navštívili, promluvili si s námi. Za okna pokládáme svíčku, aby duše předků našli cestu domů. Tento den, bývá velká mlha, která se ovšem vyhýbá vrbám. Vrby chytají duše zlých Duchů. Proto se vrbový proutek pokládá před práh a okna. Nosí se také u sebe mince, kousek vrbového proutku a kámen, který najdeme ráno, to abychom měli pojítko s tímto světem a neodešli s Duchy. Vyřezávané dýně zahání zlé síly stejně jako vrbové proutky. Pro Čarodějnice je tento den koncem roku. Tak jako při Beltaine se Bohové radovali na Zemi, při Samhainu se radují v Podsvětí. Pro nás to znamená, že Život a Smrt jsou stranami téže mince a v obojím lze nalézt radost.


Sabaty a Esbaty: Yule (21.12.)

31. července 2013 v 18:55 | Luwasa |  Sabaty a Esbaty
Yule - 21.12. - Země se začíná blížit k Jaru. Je to den, který by se dal nazvat také Čarodějnými Vánocemi. Bonyně porodila syna, mladé Slunce, temnota je u konce, Bůh se vrací zkrze Bohyni zpět na tento svět. Oslavujeme narození Slunce. Zdobíme stromy, původně jabloně, jablky (symbol plodnosti a nového Života) a vlašskými ořechy (symbol moudrosti). Symbolem Slunce je pozlacené jmelí, které se zavěšuje ke stropu, nebo nad práh dveří. Dříve se pod ním lidé milovali, aby uctili narození Slunce, dnes se pod ním pouze líbáme. Hecaté končí svou vládu a na počest narozeného Boha, nese lidem dárky, které zanechává pod ozdobeným stromem. Pečeme sladké cukroví z ořechů a jablek. Krájíme jablíčka, ve kterých hledáme Pentagram a posíláme lodičky ze skořápek. Ta, která doplave nejdál, si jako první najde lásku. Lijeme olovo nebo vosk a věštíme z vzniklých tvarů, jaký bude další rok.


Sabaty a Esbaty: Mabon (23.9.)

31. července 2013 v 17:38 | Luwasa |  Sabaty a Esbaty
Mabon 23.9. je druhým děkovným svátkem, období sklizně pokračuje, Bůh se naposledy vrací na Zem, vrací se pro Bohyni, svou lásku, bez které nemůže žít. Společně pak usedají na trůn v říši Smrti. Příroda se pomalu připravuje na Podzim. Tento den vážeme slaměné panny, které s námi vydrží celou Zimu až do příštího Beltaine. Tím schováme trochu plodnosti Země na příští rok.


Sabaty a Esbaty: Lamas (1.8.)

31. července 2013 v 16:44 | Luwasa |  Sabaty a Esbaty
Lamas 1.8.- Bůh rukou Bohyně dobrovolně umírá, tato jeho oběť umožní přírodě vydat svou úrodu a nakrmit své děti, vydává se na cestu hrdiny, aby pochopil a ovládl mystérium smrti a usedl na trůn v říši Stínů a stal se pánem Temnot. Není však třeba smutnit, léto sice končí, ale za rok se znovu vrátí. Oslavujeme vrchol léta a jeho hojnosti velkým množstvím jídla a pití. Je to den první sklizně. Uctíme proto sady a úrodnou zem, díky které jsme mohli ochutnat všechny ty sladké plody. Tak jako sklízíme obilí, sklízíme i své činy. Je to čas, kdy se zamýšlíme nad událostmi, jež nás potkali a přemýšlíme, jakou roli jsme v těch příbězích sehráli my sami.


Sabaty a Esbaty: Litha (21.6.)

31. července 2013 v 15:59 | Luwasa |  Sabaty a Esbaty
Litha - 21.6.- Bohyně je těhotná, dny plodnosti jsou na vrcholu stejně jako síla Boha, stal se z něj král a otec. Oslavujeme léto a všechny dary, které nám dá. Tato noc v anglicky mluvících zemích splývá se Svatojánskou nocí, u nás tomu tak není, oba tyto svátky slavíme odděleně. Oba dny jsou Kouzelné. Probouzejí se Víly a Skřítci, proto by neměl nikdo chodit ven po západu slunce ke kapradinám, jestli uvidí neučesané a rozcuchané Víly, pocítí jejich marnivou povahu. Bylinkou pro tyto svátky je třezalka, hází se do ohně spolu s přáním, které se splní.


Sabaty a Esbaty: Beltaine (30.4.-1.5.)

31. července 2013 v 15:33 | Luwasa |  Sabaty a Esbaty
Beltaine - 30.4.-1.5. - Bůh a Bohyně se tento den snoubí. Nazýváme ho proto Velkou svatbou. Při tomto posvátném obřadu spojí své duše a těla. Počnou syna. Tento den je oslavou života, který vzniká v lůně Bohyně. Přeje všem milencům a těm kdo hledají lásku. Slaví se až do rána. Peče se tradiční Sabatový koláč ze sedmi vajec, sedmi druhů obilí a sedmi druhů ovoce. Tradicí také je zapálit dva ohně, bílý a černý. Do černého házíme na papírku napsané vlastnosti, jichž se chceme zbavit a do bílého zase ty, které chceme získat nebo posílit. Přes oheň se opět skáče. Pálí se slaměné panenky, které byly zhotoveny na Mabon. Nikdo ten den není smutný, všichni se radují. Po obřadu se sbírá ranní rosa, ze které se vyrábí svěcená voda. Vztyčuje se májka a v noci se páry milují pod rozkvetlými stromy. Křesťané tento významný den zesměšnili hloupou tradicí Pálení Čarodějnic, kdy přejali zvyk, pálit slaměné pany a převrátili ho naruby!


Sabaty a Esbaty: Ostara (21.3.)

31. července 2013 v 14:59 | Luwasa |  Sabaty a Esbaty
Ostara 21.3. je vlastně Jarní Rovnodennost. Bůh zesílil a Bohyně omládla. V den, kdy jsou si oba rovni, nalezli svou mladou lásku. Oba se připravují na den, kdy ji spečení sňatkem. Tento den vítáme Jaro a těšíme se ze dnů plodnosti, které přinese. Barvíme a zaklínáme vajíčka. Skáčeme přes oheň a zdobíme domy a zahrady soškami zajíců, jež nám připomínají plodnost Země.


Sabaty a Esbaty: Imbolc (2.2.)

30. července 2013 v 21:47 | Luwasa |  Sabaty a Esbaty
Imbolc (2.2.) je prvním z velkých Sabatů. Někdy se označuje jako slavnost světel a to proto, že se v noci zapalují ohně, které mají zahnat Zimu a přivítat Jaro. Protože jde o první velký Sabat roku, je tradicí se tento den zasvěcovat. Jednou z tradic je také vázání panenek ze slámy, kterým se na nohu přiváže silný klacek (symbol muže). Tyto panny mají představovat nevinnost probouzející se Země, Bohyně se v nich znovuzrodila a je připravena na další život. Panny se v průběhu Rituálu obřadně spálí, jako obětina k přilákání Jara. Z jejich popele se pak ráno věští budoucnost. Zvykem je také lít jako obětinu mléko, které symbolizuje plodnost, kterou Jaro přinese.


Sabaty a Esbaty - Kolo Roku

30. července 2013 v 20:58 | Luwasa |  Sabaty a Esbaty

Koloběh života - KOLO ROKU

Pojem Kolo roku je označení pro Wiccanské svátky, se kterými se během roku setkáme. Je úzce spojený s přírodními cykly, především se střídáním ročních období. Ve Wiccanské tradici se tento proces vypráví v příběhu o Bohu a Bohyni.
Wiccanské svátky se dají rozdělit do dvou skupin: malé Sabaty, kam patří Rovnodennosti a Slunovraty, a velké Sabaty, kam spadají ostatní svátky… :-)
Luwasa

Zaříkadlo proti nehodě

17. července 2013 v 18:47 | Luwasa |  Zaklínadla, Zaříkadla,...
Obstarej si hřebík s rozštěpeným hrotem. Takový hřebík si k tomuto účelu nesmíš přizpůsobovat, jinak Kouzlo nebude fungovat. Pokaždé, když budeš odcházet z domu, hřebík zapíchni do bylinkové směsi, která se skládá z 1 dílu bazalky, 1dílu kopru, 2 dílů yzopu, 1 dílu majoránky a 1 dílu přesličky. Zašeptej:

"Nehodám se vyhnu dneska, nic zlého mne nečeká, protože hřebík s bylinkami, štěstí ke mně přiláká."

Po návratu domů hřebík z misky vyndej a postup zopakuj podle potřeby, třeba každý den v roce. Pak musíš bylinky vyměnit za nové.