Chytím-li motýla, zahyne... Utrhnu-li květinu, uvadne... Tehdy pochopím, že přírody se smím dotýkat pouze srdcem!


TADY jsou odkazy na Facebook
Reklamy, prosby, vzkazy a podobně pište SEM!!! ;-)
Máte NÁVRH co sem přidat? Něco Vám tu chybí? Chcete nějaké další Kouzlo třeba o lásce, štěstí nebo penězích? Napište mi to SEM a já se Vám pokusím vyhovět! :-)) Každý den to kontroluju jesi tam něco není... :-))) ;-))
Klidně mi to taky můžete napsat na mail! ;-)


Vítej na mém blogu!
Doufám že se Vám můj blog bude líbit... ;-)
Je o mém Hobby - Magii! :-)

Červenec 2014

Šťáva na mužskou impotenci

31. července 2014 v 21:00 | Luwasa |  Kouzla, Rituály, Koupele...
Bulvy celeru a hrubé části listů odšťavíme a pijeme mezi jídlem 1 dl denně, ale jen obden. Vysoký obsah vitaminů a minerálů kromě požadovaného, podporuje i ostatní funkce organismu. Může však podráždit ledviny, proto i zde platí, že nic se nemá přehánět a všeho s mírou. :-)

S pomocí jablka k lásce

31. července 2014 v 19:47 | Luwasa |  ♥ Láska, Věrnost, Vášeň... ♥
POTŘEBY:
Jablko, nůž.

POSTUP:
Okrájíme slupku jablka, musí být celá spirálovitá v kuse nepřerušovaná, a pak ji přitiskneme k srdci a voláme o lásku, poté ji hodíme za sebe a obcházíme dle potřeby, abysme ze smotané slupky rozluštili iniciáli té pravé/pravého.


Balíček tipů a rad pro cvičení a hubnutí

29. července 2014 v 21:18 | -Nell |  Zdravý životní styl

S příchodem léta si mnozí z Vás při pohledu do zrcadla řeknou, že by nebylo špatné snížit svoji tělesnou váhu o nějaké to kilo. Přeci jen je rozdíl, pokud člověk váží o 4 kg více nebo méně. I když mám celkem ideální váhu i přes to jsem se rozhodla, opět začít aktivně cvičit a snížit svoji tělesnou váhu o 4 kg, což jsem si dala za cíl. Při tom jsem sbírala informace z různých zdrojů. Bohužel je internet plný i nesmyslných informací, ničím nepodložených a proto musí člověk čerpat hlavně z podložených informací, které jsem se rozhodla v několika bodech sepsat. Věřím, že přečtení následujících několika rad Vám pomůže k lepšímu cvičení a rychlejšímu dosáhnutí Vašeho cíle.

Jak co nejpřesněji zjistit svoji váhu?
Jistě si většina z Vás řekne, že stačí sáhnout pod postel, vytáhnout váhu a je to. Pokud se ale nad tím zamyslíme, můžeme být z tohoto vážení v některých případech zklamáni natolik, že to může vést k demotivaci, když místo snížení hmotnosti na váze zjistíme opak.
Proto je nutné pro co nejpřesnější zjištění tělesné váhy dodržet následující body:
 • vážíme se vždy ve stejnou dobu, ideální je hned ráno před jídlem a pitím.
 • vážíme se v soukromí bez oděvu.
 • vážíme se po potřebě (wc).
 • před vážením vždy nastavíme váhu tak, aby ukazovala přesně nulu. Na váhu rukou zatlačíme, stačí silou 10 kg a zkontrolujeme, že se měřící "kolečko" vrátilo přesně do polohy nula. Pokud je mimo, pak ji přesně nastavíme.
 • po nastavení váhy lehce stoupneme jednou nohou na váhu a pomalu na ni přenášíme tlak. Na váhu proto nikdy neskáčeme. Kolečko by se proto nikdy nemělo dostat nad naši skutečnou tělesnou hmotnost, což při "skoku" na váhu se stane zcela určitě. Po přečtení údaje z váhy lehce sestoupíme, opět pozvolna.
  Tím máme zaručeno, že nám bude váha vždy dobře vážit.

Pokud si totiž spočítáme celkový rozdíl, který bude tvořen součtem předešlých chyb, můžeme se celkem bez problému dostat i k rozdílu 1,5 kg až 2 kg! Ve výsledku to tedy může dopadnout tak, že nám váha ukáže nesprávný údaj v době, kdy očekáváme snížení hmotnosti. To povede k demotivaci a následnému tvrzení, že snížit tělesnou hmotnost
prostě nejde, protože váha... (každý na to máme svoji výmluvu).
Většina z nás si neuvědomuje, že pokud vypije 0,5 litru vody, pak se jeho hmotnost zvýší o 0,5 kg. Pokud se obleče, také se opět zvedne hmotnost. Pokud se váží na nenastavené váze (nemyslím tím digitální), tak i tam může být chyba v měření. A ve výsledku nás čeká nemilé překvapení.

Energetická hodnota a jak si ji představit?
Podíváme-li se na jakýkoliv obal potraviny nebo nápoje, najdeme na něm údaje nejen o složení výrobku, ale i údaj o energetické hodnotě. Ten je velmi důležitý. Uvádí se ve dvou jednotkách a to kJ (což je kilojoule) a kcal (což je česky kilokalorie). My se zaměříme jen a pouze na údaj kJ se kterým se lépe počítá. Jak si tedy představit energii 1kJ?

1 J = síla 1 N působící po dráze 1 m ve směru pohybu.

Těžko představitelné? Souhlasím. Proto zkusíme lepší definici, která nám pomůže nejen si energetickou hodnotu představit, ale i nám řekne celkem přesná čísla toho, jak hodně musíme cvičit. Opět je na internetu nepřeberné množství různých vzorečku, bohužel ani jeden, který by nám převedl kJ na počet opakování daného cviku. Zkusíme si tedy spolu takový vzoreček krok po kroku vytvořit.
Jako první budeme potřebovat energetickou náročnost několika základních cviků:
 • posilování břišních svalů = 0,55 kJ/1 min/1 kg
 • dřepy = 1,7 kJ/1 min/1 kg
 • kliky = 1,7 kJ/1 min/1 kg
 • sklapovačky = 1 kJ/ 1 min/1 kg
 • švihadlo = 0,67 kJ/1 min/1 kg
Tyto údaje nám říkají, kolik v průměru spotřebujeme kJ při daném cviku za 1 minutu a na 1 kg tělesné váhy. Jistě Vás napadla otázka, že uvedené údaje musejí být chybné,protože pokud za 1 minutu stihnu 30 dřepů místo 10ti, pak spálím více. Ano, to je pravda, ale uvedené hodnoty jsou počítány z klidného a poctivého cvičebního tempa, takže se nedělá 30 dřepů / 1 minutu ale v klidu kolem 20ti. Nyní se zaměříme na nejvhodnější cvik a tím je dřep. Vypočítáme si, kolik spálíme kJ při jednom dřepu:
(1,7 * kg) / rychlost
a můžeme dosadit konkrétní čísla. Použila jsem svoje údaje.
(1,7 * 55,5 kg) / 20 dřepů = 4,7 kJ / 1 dřep
Nyní jsme tedy zjistili, kolik spotřebujeme kJ na jeden dřep. A nyní již tedy můžeme přejít k dalšímu vzorečku, který nám řekne, kolik dřepů obsahuje určitý výrobek. Opět jsem použila svoje údaje a hodnoty z "BeBe dobré ráno".
kJ / ((1,7 * kg) / rychlost)
940 kJ / ((1,7 * 55,5 kg) / 20) = 199 dřepů
Pokud tedy sníme jedno balení "BeBe dobré ráno", dodá nám to energii v hodnotě 199 dřepů. Pokud ale někdo váží více, např. 100 kg, pak pro spotřebování energetické hodnoty mu stačí udělat mnohem méně dřepů, protože při každém dřepu spotřebuje více kJ. V tomto případě hraje roli tělesná hmotnost. Nelze však tento vzoreček brát jako absolutní hodnotu, podle které musíme cvičit, jelikož tělo potřebuje energii pro svoji činnost. Já se řídím poloviční hodnotou a dodržováním správné rychlosti a provedení cviku, nikoliv daný cvik dělat co nejrychleji. Pokud se přesto rozhodneme, že zvládneme více (nebo naopak méně) opakování dřepů za minutu, než je námi uvedených 20, pak vzoreček upravíme tak, aby nám vyšel vždy stejný počet opakování bez ohledu na rychlost:
(kJ / ((1,7 * kg) / rychlost)) x (20 / rychlost)
V tomto případě se nám hodnota 20 stala výchozí konstantou, která slouží ke správnému výsledku v případě změny rychlosti. Ověříme tedy tento výsledek použitím 2 různých rychlosti a to 15 dřepů / 1 minutu a 25 dřepů / 1 minutu:
(940 kJ / ((1,7 * 55,5 kg) / 15)) x (20 / 15) = 199 dřepů
(940 kJ / ((1,7 * 55,5 kg) / 25)) x (20 / 25) = 199 dřepů
Pokud chceme do vzorečku použít jiný cvik, pak zadáme jeho hodnotu kJ/1 minuta/1 kg.
Dále ve vzorečku samozřejmě upravíme energetickou hodnotu výrobku a svoji hmotnost.

Jak jsem již psala, pokud se sní nějaký výrobek, neznamená to automaticky, že musíte udělat tolik dřepů. Já dávám jen polovinu tohoto výsledku, omezila jsem tučná jídla, více pohybu a více si hlídám složení jídel a výrobků. Výsledek se dostavil ve snížení tělesné hmotnosti o "krásných" 1,5 kg za 14 dní.
A úplně nejdůležitější pravidlo při snižování tělesné váhy:
Při hubnutí nesmí být nikdy hlad a žízeň!

21.7. 2014 - 27.7. 2014

28. července 2014 v 19:27 | Luwasa |  Návštěvnost Blogu
Navstevnost za minuly tyden (21.7. 2014 - 27.7. 2014) je:
Pondeli: 48
Utery: 54
Streda: 41
Ctvrtek: 47
Patek: 51
Sobota: 28
Nedele: 58

Celkem: 327

Indila - Dernière Danse

27. července 2014 v 19:01 | Luwasa |  Písničky

Rituál na posílení zdraví

17. července 2014 v 17:24 | Luwasa |  ★ Štěstí, Zdraví... ✩
Jeho cílem je zlepšit zdravotní stav dotyčné osoby.
Vykonává se v sobotu v pravé poledne nebo o půlnoci.
Tento Rituál nemohou vykonávat těžce nemocné osoby. Ty používají Rituál nazvaný Léčivý oheň.

Potřeby: 1x svíčka červená, 1x svíčka, oranžová, 1x svíčka stříbrná, tři dubové listy, skořici nebo myrhu, kousek bílého papíru se seznamem neduhů - např. bolest hlavy, problémy s pletí, bolavé koleno,...

Postup: Každou svíčku potřebe skořicí nebo myrhou, zabalíme do dubového listí a zapálíme. Usedneme a soustředíme se na svůj zdravotní stav. Představíme si, že jsme plni zdraví, kondice je vynikající a máme velkou zásobu životních sil. Asi po 20 minutách vezmeme papírek s napsanými problémy, které nás trápí a zapálíme ho plamenem červené svíce. Získaný popel sebereme a pošleme po vodě (můžeme ho hodit například do WC). Pak zhasneme svíce.
Můžeme je použít při eventuálním opakování Rituálu.

Magické Jméno

15. července 2014 v 11:13 | Luwasa |  Magie a Čarodějnictví
Anglicky - craft name, magickal name

Co to je a k čemu slouží Magické Jméno?
Magické jméno je jméno, které používáte v Magické praxi. Před Bohy, Anděli a dalšími bytostmi.
Magické jméno někteří lidé cítí i u ostatních.
Magické jméno ani nepotřebujete, ale je lepší si ho vymyslet, aspoň při hovorech o Magii a při Rituálech.
Jméno se může stát symbolem.

Magické jméno si lze vytvořit pomocí numerologie.

Tady Vám dám jednoho Čaroděje, který si podle numerologie jméno vytvořil. A rovnou i jeho návod. :'))
Nejprve jsem si dal jméno Hurk (což je kruh pozadu), ale nevycházelo do mého životního čísla. A prostým dopočítáním a taky aby se mi líbilo s Hurka vznikl Hurix. Své životní číslo zjistíte tak, že napíšete své datum narození a cifry sčítáte tak dlouho dokud nedojdete k pouze jednomu číslu.
Prakticky to pochopíte - narodili jste se 15.3.1536 = 1 + 5 +3 + 1 + 5 +3 +6 = 24 = 2 + 4 = 6 - Vaše životní číslo je 6.
A pomocí následující tabulky by jste se měly dopočítat číslu 6.

A teď Vám napíši něco k mému Magickému jménu...
Každý si jistě všiml, že mé je Luwasa... :-D
Ani nevím jak mě to kdysi napadlo... Přemýšlela jsem, jaké by mohlo mé jméno být... Z ničeho nic mě napadlo LUWASA. Velice se mi to zalíbilo, ale byl tu problém s numerologií, myslela jsem, že to nevýjde s mým životním číslem... Ale vyšlo to! :-) A proto jsem stále Luwasa a myslím si, že si ho nezměním... :'))
Myslím si, že mi mé jméno pošeptal můj Anděl strážný. Ale kdo ví...

Jinak tu je numerologická tabulka:

123456789
ABCDEFGHI
JKLMNOPQR
STUVWXYZ
Pokud hledáte CH, hledáte zbytečně, CH se skládá z C a H.

Své Magické jméno lze také najít hlubokou meditací. Kde Vám s ním pomůže Váš Anděl, nebo Patron, jakákoliv bytost.

Další možností je, že si prostě a jednoduše jméno vyberete a bude to! :-))
Líbí se Vám například nějaké jméno Anděla? ... Fajn pojmenujte se po něm! :-) Ale nedoporučovala bych přesně, bylo by lepší, kdyby jste ho kapku změnili, pouze písmenko stačí... :-)

A pak tu je ještě jedna možnost... Ale nevím nevím... :-)
Prý Magické jméno si Vás samo vybere. Možná se to stalo i u mě, že mě z ničeho nic napadlo a stalo se mým jménem. :-)
Například budete chtít spát a najedou Vám to probleskne hlavou! ANO! To je Vaše Magické jméno!

Samozřejmě, kdykoliv budete chtít můžete své jméno si změnit.
Změna jména signalizuje vždy přechod do jiného období života, i radikální změnu života (nová jména v řádech, sektách, v manželství, po korunovaci, přidání dalšího jména při jmenování do šlechtického stavu)...

Možností je opravdu hodně a můžete si s tím hrát až do aleluja! ;-D :-)
Přeji Vám hodně štěstí s vytvářením Vašich Magických jmen! :-)

Bohové Egypta

14. července 2014 v 22:24 | Luwasa |  Božstvo
 1. Hor, syn Usira, bůh nebe, úzce spjatý s panovníkem
 2. Sutech, Horův a Usirův nepřítel, bůh bouří a zmatku
 3. Thovt, měsíční božstvo, bůh písma, počítání a moudrosti
 4. Chnum, bůh v podobě berana, který na svém hrnčířském kruhu vytvářel lidi a jejich ka - duši
 5. Hathor, bohyně lásky, zrození a ochránkyně mrtvých
 6. Sobek, bůh v podobě krokodýla, vládce Fajjúmu
 7. Re, bůh slunce, existující v mnoha podobách
 8. Amon, bůh Stvořitel často spojovaný s bohem Reem
 9. Ptah, další bůh Stvořitel, patron řemesel
 10. Anup, bůh mumifikace a pohřebišť
 11. Usire, bůh půdy a vládce mrtvých
 12. Eset, manželka Usira, matka Hora a paní kouzel


A tu ještě přidávám jako 13. Bastet - kočičí bohyně, klidná, laskavá, na druhou stranu až krutá, ztotožňována s lvími bohyněmi
Překrásný obrázek! :-O :-)

Ovšem Bohů je mnohem, mnohem více... :-)
Na Wikipedii jsou všichni! :-)

Zázvorový čaj

13. července 2014 v 17:19 | Luwasa |  Lektvary, Čaje, Vína, Masti...
Do sítka na jemno nastrouhej tak jeden centimetr velký kus kořene zázvoru (1cm na půl litru vody, 2 cm na 1 litr atd.). Sítko s nastrouhaným zázvorem dej do hrnku o objemu půl litru a přelij horkou vodou (cca 70°C). Přibližně 5 minut nech zázvor louhovat, pak přidej med nebo cukr podle chuti a šťávu z citronu.

Čaj se pije ještě horký.

V zimě dokáže hodně zahřát, navíc posiluje imunitu a má velmi zajímavou chuť.


Talisman pro šťastné spojení

12. července 2014 v 9:44 | Luwasa |  Amulety, Talismany...
Ideální den pro tento Rituál je pátek (Venuše) při dorůstajícím Měsíci nebo Úplňku.

Pomůcky:
 • růženín
 • tmavomodrý nesmývatelný fix nebo barva (barva runy Gebo)

Postup:
Namalujte runu Gebo na růženín a ohřívejte ho v rukách s prosbou:
"Bohové, dejte mi, po čem moje srdce touží,
dejte mi to, co mi nejvíc chybí v podobě šťastného, oboustranného spojení."
Pak noste kamínek při sobě a on Vás bude posilovat a bude přivolávat něžné city mužů.
Tento talisman nikdy neztratí svou účinnost, proto může být tvým osobním pomocníkem celé roky.