Chytím-li motýla, zahyne... Utrhnu-li květinu, uvadne... Tehdy pochopím, že přírody se smím dotýkat pouze srdcem!


TADY jsou odkazy na Facebook
Reklamy, prosby, vzkazy a podobně pište SEM!!! ;-)
Máte NÁVRH co sem přidat? Něco Vám tu chybí? Chcete nějaké další Kouzlo třeba o lásce, štěstí nebo penězích? Napište mi to SEM a já se Vám pokusím vyhovět! :-)) Každý den to kontroluju jesi tam něco není... :-))) ;-))
Klidně mi to taky můžete napsat na mail! ;-)


Vítej na mém blogu!
Doufám že se Vám můj blog bude líbit... ;-)
Je o mém Hobby - Magii! :-)

Září 2014

22.9. 2014 - 28.9. 2014

29. září 2014 v 18:22 | Luwasa |  Návštěvnost Blogu
Navstevnost za minuly tyden (22.9. 2014 - 28.9. 2014) je:
Pondeli: 34
Utery: 31
Streda: 26
Ctvrtek: 31
Patek: 36
Sobota: 44
Nedele: 37

Celkem: 239
Velice děkují! :3

Přízrak

26. září 2014 v 22:59 | Luwasa |  Příběhy
Jsem bezradná, nevím co mám dělat. Už několikrát jsem tu četla nějaké příběhy, které se vztahovaly k malým dětem. Nějak jsem tomu nevěřila, ale teď zažívám to samé. Můj čtyřletý synek se v noci probouzí s pláčem a ukazuje do rohu místnosti, že tam stojí vysoký pán v klobouku. V poslední době se to stalo už třikrát, vážně nevím, co mám dělat. Prý to je přízrak, který vidí jen malé děti a není nebezpečný, ale nějak se mi to celé nezdá. Proto se tedy ptám, co s tím mám dělat? Je to vážně nepříjemný pocit, když vás v noci probudí pláč dítěte s tím, že v jeho pokoji někdo je.

Zdroj: Facebook

Facebookové stránky o Magii

23. září 2014 v 19:33 | Luwasa |  O blogu
AHOJ! :-)


15.9. 2014 - 21.9. 2014

22. září 2014 v 18:07 | Luwasa |  Návštěvnost Blogu
Navstevnost za minuly tyden (15.9. 2014 - 21.9. 2014) je:
Pondeli: 43
Utery: 42
Streda: 34
Ctvrtek: 28
Patek: 42
Sobota: 61
Nedele: 38

Celkem: 288
To vysoké číslo... 61... mne dostalo! :-O Děkuji! :3
Luwasa

Mantikórové

21. září 2014 v 21:20 | Luwasa |  Magická Stvoření
Mantikór - Mantichora, Maticore, Mantikora, Mantichora, Martikhoras
Mantikór je jednou z dalších mytologických Bytostí. Jako první se o Mantikórách zmínil lékař Ktésias a zmiňoval je taky Plinius a spoustu dalších Antických autorů. Většina je popisují jako lva s ohnivo-červenou barvou a křídlama, s lidskou hlavou s třemi řady zubů, nahoře spojených na způsob hřebene a ocasem jako u štíra. Hodně často ale bývá zobrazováná s lví hlavou, nebo rudý lev s lidskou tváří a ostnatým ocasem. Ale také se vyobrazuje jako kočkovitá šelma s křídly draka a ocasem štíra. Taky se někdy ukazovala Mantikora s rohem...
Její řev je prý strašlivý, dle mytologie Mantikoří hlas zněl jako kombinace zvuku píšťaly a trubky. Ti nejlegendárnější Mantikórové byli schopni svým řevem půlit i skalní města. Mantikór je masožravec, a taky pořádný dravec! Nijak vybíravý, protože pozře cokoliv od ryb po větší savce a nepohrdne ani lidským masem.
Ať už jeho kousnutí nebo ušknutí jedovým ocasem, jsou obě varianty okažitě smrtelné.
Je to opravdu nebezpečné zvíře a nemá rádo hluk když spí, co nemá ale více rád je, když nemá dost prostoru na roztáhnutí svých obřích křídel.
Mantikór je považován za strážce sídel v horách.
Drží se vysokých výšek, bere jako zábavu, když může plnou rychlostí v letu nahánět ovce na polích.
Mantikórové nikdy nežili v hojných počtech, vždy byli vzácní. Pro lidi zabývající se alchymií znamenají něco tak ceného, že by byli schopni vzdát se i střechy nad hlavou proto, aby mohli získat jejich jed jako přísadu do nějakého ze svých experimentů.
Vždy symbolizovali vznešenost. Mantikór v boji, při možné své porážce, si není schopen porážku přiznat, jak je vznešený. Kdyby se, dejme tomu, rytíř pak rozhodl jeho život ušetřit, zajistil by si tak oddaného přítele, až je to neskutečné.
Drobounká kapička jejich jedu mohla vyhladit i hustě osídlené tropické pásmo. A křídla šustila kovově, oznamujíce zkázu. Ale nejsou zbytečně útoční. Ten kdo na ně vede útok padne téměř jistě. Pokud kdy někoho mohli z národů považovat za vnímavého a chápavého, pak to byli Draci. S těmi nalézali vždy řeč ochotně. Dále Bazilišci. A z humanoidů tu byli Kentauři. I když v pradávné minulosti, vedli Mantikórové a Kentauři války. To je však již minulostí, Kentauři i Mantikórové si už dávno své účty vyřešili a smířili se. Mantikórové byli vždy mystičtí. Jsou další z mála ras, která má tu možnost, se spojit s Bohy. Dnes jsou Mantikórové samotářští nebo v malých tlupách. Když si mohou vybírat pak nejraději volí pro život tajemná skalní města, nebo pláně nekonečně daleko od civilizací humanoidů.

Více obrázků


Strašidelné příběhy

19. září 2014 v 12:18 | Luwasa |  O blogu
Zdravím Vás! :-)
Mám na Vás takovou otázečku...
Co by jste řekli na to, že bych Vám sem přepsala příběhy z mé knížečky, co jsem si koupila v Šumperku! :-) Co Vy na to? :-)
Ty příběhy jsou skvělé a z některých opravdu mrazí! :-)
Taky bych sem kdyžtak dala i nějaký příběh z internetu a to především z Facebooku... Tam je spousta příběhů taktéž. :-)


Druhy Upírů: Zmeu

18. září 2014 v 19:09 | Luwasa |  Druhy Upírů
Pochází z Moldavska. Vampíristická postava, která má podobu ohně a působí na mladou dívku nebo vdovu. Plamen se stane mužem, který ji svede.


Druhy Upírů: Vrykolakas

18. září 2014 v 19:02 | Luwasa |  Druhy Upírů
Pochází z Jadránské a Egejské oblasti. Upír, který je tvořen různými prostředky, hlavně nemorálním životem. Cestuje ve tmě a klepe na dveře. Volá jméno osoby, která je ve vnitř a pokud odpoví, zemře. Čím je starší, tím je mocnější.


Druhy Upírů: Vourdalak

18. září 2014 v 18:50 | Luwasa |  Druhy Upírů
Pochází z Ruska. Upír posuzovaný podle tradiční lidové kultury. Mají to být krásné, ale velice zlé, ženy.