Chytím-li motýla, zahyne... Utrhnu-li květinu, uvadne... Tehdy pochopím, že přírody se smím dotýkat pouze srdcem!


TADY jsou odkazy na Facebook
Reklamy, prosby, vzkazy a podobně pište SEM!!! ;-)
Máte NÁVRH co sem přidat? Něco Vám tu chybí? Chcete nějaké další Kouzlo třeba o lásce, štěstí nebo penězích? Napište mi to SEM a já se Vám pokusím vyhovět! :-)) Každý den to kontroluju jesi tam něco není... :-))) ;-))
Klidně mi to taky můžete napsat na mail! ;-)


Vítej na mém blogu!
Doufám že se Vám můj blog bude líbit... ;-)
Je o mém Hobby - Magii! :-)

Ctnosti, které musí každý Čaroděj znát

11. února 2015 v 20:39 | Luwasa |  Magie a Čarodějnictví

VĚDĚT - ODVÁŽIT SE - VYTRVAT - MLČET

Možná že jste zaslechli o čtyřech cnostech, bez kterých se skutečná Čarodějnice, Čaroděj NIKDY neobejde! Nemusíte mít magické hůlky, dýky, kotlíky a ani pentagramy, ale pokud NEZNÁTE a NEODVÁŽÍTE SE, pokud NEVYTRVÁTE a následně nezachováte MLČENÍ - NIKDY Z VÁS ŽÁDNÝ ČARODĚJ A ANI ČARODĚJNICE NEBUDE!!!


VĚDĚT
Cnost vědění je prodchnutá elementem vzduchu a její barva je barvou žlutou, je symbolizována žlutou růží a směr, jež s věděním - potažmo vzduchem, či větrem koresponduje je východ.
Vědění má mnoho kvalit a zdrojů. Je nutné mnoho číst, něco si pamatovat, bádat neboť ve slově vědět se skrývá slůvko věda - vědět jak. Dalším pramenem vědění je tradice a to ta jenž získáte vzájemným sdílením. Je nutné rozeznat komu co sdílím - v tom je třeba MOUDROSTI, jejž je ovocem pravého vědění. Třetí pramen vědění je osobní gnose inspirována duchy, předky a rodem. Jistě všichni znáte ten pocit, když Vás něco napadlo a Vy jste se divili jak hluboká myšlenka to je a potom Váš úžas nebral konce, když jste tu samou informaci, jenž Vám přišla - byla dána zaslechli, či nalezli v knihách. Toto je cnost VĚDĚT - vzduch.

ODVÁŽIT SE
Odvaha je prodchnutá silou dynamiky a moci elementu ohně, její barvou je červená, symbolizována je zapálenou svíčkou a směr jenž je s odvahou spjat je jih.
Odvaha není hrdinství, odvaha souvisí se slonem váha a odvážit se neznamená nic jiného, než že se postavíme na pomyslnou váhu a zhodnotíme náš potenciál - my tak učiníme - NE NIKDO JINÝ! To je pravý OHEŇ, toto je pravá odvaha, jenž přirozeně vychází z cnosti předešlé a tou je vědět. Odvaha je VĚDĚT co jsem JÁ vlastně zač. Toto je pravá odvaha - přiznat si PRAVDU. Odvaha je semenem pravdy, stejně tak jako Vědět je semenem moudrosti.

VYTRVAT
Vytrvalost je spojena s vodou, která je neudolatelná, její barvou je modrá a symbolizuje ji pohár, či sklenice vody. Jejím směrem je západ.
Vyrvat je slovo VY-TRVAT. Jakoby slovo vybízející k vypotřebování TRVÁNÍ - vypotřebování VĚČNOSTI!!! Voda, která je spojena s touto cností je substancí, která nepřemáhá kámen silou, ale ČASEM. Vytrvalost je jádrem času - čas se ohne před vytrvalostí a nekonečná věčnost se pokorně skloní před její pokorou a prostotou. Vytrvat může ten, kdo zná PRAVDU - kdo ví, že čas je dokola se otáčející jeden bod - staň se tím bodem!!!

MLČET
Mlčení je neodmyslitelně spojeno se Zemí, jenž je pomalu se otáčející koulí tmavých barevných tónu majících potenciál rozhojnit barvy ostatní. Jejím směrem je sever.
Mlčet je podobné, jako když uchováváš v sýpce zrno - neboť ti bylo dáno VĚDĚT, že je to moudré.
Mlčet je podobné, jako když se ODVÁŽÍŠ vyklučit ohněm krajinu a dáš ji nové poslání - být polem.
Mlčet je podobné, jako když nalezneš sílu VYTRVAT z pole odnést kamení a přivést k nim rameno řeky a tím závlahu.
Mlčet je podobné, jako když zrno v pokoře a důvěře odevzdáš Zemi a čekáš na klasy, na mnohonásobek své úrody a v úžasu zůstáváš MLČET nad zázrakem Země.

VĚDĚT - ODVÁŽIT SE - VYTRVAT - MLČET, čtyři slova, čtyři směry, ale nezapomeň, že pátým směrem jsi Ty a pokud se nepostavíš do středu, nikdy neodhalíš tajemství které dává klíčit zrnu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Věříte v Magii?

Ano! 70.4% (3176)
Celkem jo... 7.9% (357)
50 na 50 6% (270)
Trošku....... 4.6% (208)
Moc ne. 3.9% (176)
Ne! 7.1% (322)

Komentáře

1 SergiooA SergiooA | E-mail | 16. ledna 2017 v 19:57 | Reagovat

I found this page on 19th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama